WR04W1R13FTL
Mfr.Part #
WR04W1R13FTL
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 1.13 OHM 1% 1/16W 0402
Power Rating :
62.5 mW (1/16 W)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :
-200/ +400ppm/°C
Length :
1 mm
Resistance :
1.13 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Voltage Rating :
50 V
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Packaging :
Cut Tape
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
RoHS :
Details
Height :
0.35 mm
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Width :
0.5 mm
Series :
WR
Walsin
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Datasheets
WR04W1R13FTL
Walsin Technology WR04W1R13FTL
WR Series, Thick Film, 1.13 Ohms, 0.063W, 1/16W, ±1%, -55°C ~ 155°C