WR02X93R1FAL
Mfr.Part #
WR02X93R1FAL
Description
RES 93.1 OHM 1% 1/20W 0201
Power Rating :
50 mW (1/20 W)
RoHS :
Details
Length :
0.6 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
WR
Height - Seated (Max) :
0.010 (0.26mm)
Subcategory :
Resistors
Supplier Device Package :
Height :
0.23 mm
Resistance :
93.1 Ohms
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Walsin
Voltage Rating :
25 V
Tolerance :
1 %
Width :
0.3 mm
PCB Mount
Technology :
Thick Film
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Ratings :
Datasheets
WR02X93R1FAL
Walsin Technology WR02X93R1FAL
WR Series, Thick Film, 93.1 Ohms, 0.05W, 1/20W, 1 %, -55°C ~ 125°C