WR02X7871FAL
Mfr.Part #
WR02X7871FAL
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
RES 7.87K OHM 1% 1/20W 0201
Series :
WR02X
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Voltage Rating :
25 V
Length :
0.6 mm
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Features :
Resistance :
7.87 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Packaging :
Cut Tape
Ratings :
Width :
0.3 mm
Power Rating :
50 mW (1/20 W)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height :
0.23 mm
PCB Mount
RoHS :
Details
Datasheets
WR02X7871FAL
Walsin Technology WR02X7871FAL
WR02X Series, Thick Film, 7.87 kOhms, 0.05W, 1/20W, ±1%, -55°C ~ 125°C