WR02X7681FAL
Mfr.Part #
WR02X7681FAL
Description
RES 7.68K OHM 1% 1/20W 0201
Height :
0.23 mm
Tolerance :
±1%
Voltage Rating :
25 V
RoHS :
Details
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Series :
WR02X
Width :
0.3 mm
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
7.68 kOhms
Technology :
Power Rating :
50 mW (1/20 W)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Resistors
Qualification :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product :
Length :
0.6 mm
Application :
Automotive Grade
Type :
General Purpose Resistor
Datasheets
WR02X7681FAL
Walsin Technology WR02X7681FAL
WR02X Series, Thick Film, 7.68 kOhms, 0.05W, 1/20W, ±1%, -55°C ~ 125°C