WR02X7152FAL
Mfr.Part #
WR02X7152FAL
Description
RES 71.5K OHM 1% 1/20W 0201
Power (Watts) :
0.05W
Resistance :
71.5kOhm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃