WR02X684 JAL
Mfr.Part #
WR02X684 JAL
Description
RES 680K OHM 5% 1/20W 0201
Power (Watts) :
0.05W
Resistance :
680kOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Rating :
50 mW (1/20 W)
Height :
0.23 mm
Product :
Thick Film Resistors SMD
Application :
Automotive Grade
Qualification :
AEC-Q200
Width :
0.3 mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/℃
Series :
WR
Voltage Rating :
25 V
Tolerance :
±5%
Length :
0.6 mm