WR02X430 JAL
Mfr.Part #
WR02X430 JAL
Description
RES 43 OHM 5% 1/20W 0201
Height :
0.23 mm
Length :
0.6 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
5 %
Series :
WR
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Width :
0.3 mm
Ratings :
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.010 (0.26mm)
Voltage Rating :
25 V
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
43 Ohms
Power Rating :
50 mW (1/20 W)
Datasheets
WR02X430 JAL
Walsin Technology WR02X430 JAL
WR Series, Thick Film, 43 Ohms, 0.05W, 1/20W, 5 %, -55°C ~ 125°C