WR02X395 JAL
Mfr.Part #
WR02X395 JAL
Description
RES 3.9M OHM 5% 1/20W 0201
Chip Resistor - Surface Mount
Subcategory :
Resistors
Resistance :
3.9 MOhms
Height :
0.23 mm
Series :
WR02X
Power Rating :
50 mW (1/20 W)
Tolerance :
±5%
Length :
0.6 mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
0201 (0603 Metric)
Technology :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
25 V
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Width :
0.3 mm
Datasheets
WR02X395 JAL
Walsin Technology WR02X395 JAL
WR02X Series, Thick Film, 3.9 MOhms, 0.05W, 1/20W, ±5%, -55°C ~ 125°C