WR02X30R9FAL
Mfr.Part #
WR02X30R9FAL
Description
RES 30.9 OHM 1% 1/20W 0201
Series :
WR02X
Voltage Rating :
25 V
Length :
0.6 mm
Resistance :
30.9 Ohms
- 55 C
Subcategory :
Resistors
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Supplier Device Package :
Technology :
Thick Film
Power Rating :
50 mW (1/20 W)
Height :
0.23 mm
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Width :
0.3 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Datasheets
WR02X30R9FAL
Walsin Technology WR02X30R9FAL
WR02X Series, Thick Film, 30.9 Ohms, 0.05W, 1/20W, ±1%, -55°C ~ 125°C