WR02X1912FAL
Mfr.Part #
WR02X1912FAL
Description
RES 19.1K OHM 1% 1/20W 0201
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Package / Case :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
19.1kOhm
Power (Watts) :
0.05W