WR02W4R32FAL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR02W4R32FAL
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.32 OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height :
0.23 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Features :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Voltage Rating :
25 V
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Mounting Style :
PCB Mount
Temperature Coefficient :
-200/ +600ppm/°C
Length :
0.6 mm
Walsin
Power Rating :
50 mW (1/20 W)
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Technology :
Thick Film
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance :
4.32 Ohms
Composition :
Thick Film
Number of Terminations :
2
Brand :
Walsin
Subcategory :
Resistors
Product Type :
Thick Film Resistors
Packaging :
Cut Tape
Series :
WR02X(W)
Width :
0.3 mm
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
WR02W4R32FAL
Walsin Technology WR02W4R32FAL
WR02X(W) Series, Thick Film, 4.32 Ohms, 0.05W, 1/20W, ±1%, -55°C ~ 125°C