WR02W3R57FAL
Mfr.Part #
WR02W3R57FAL
Description
RES 3.57 OHM 1% 1/20W 0201
Resistance :
3.57 Ohms
Walsin
Tolerance :
±1%
Power Rating :
50 mW (1/20 W)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Width :
0.3 mm
Length :
0.6 mm
Temperature Coefficient :
-200/ +600ppm/°C
Voltage Rating :
25 V
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height :
0.23 mm
Ratings :
Datasheets
WR02W3R57FAL
Walsin Technology WR02W3R57FAL
WR02X(W) Series, Thick Film, 3.57 Ohms, 0.05W, 1/20W, ±1%, -55°C ~ 125°C