WR02W2R49FAL
Mfr.Part #
WR02W2R49FAL
Description
RES 2.49 OHM 1% 1/20W 0201
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Width :
0.3 mm
Power Rating :
50 mW (1/20 W)
Temperature Coefficient :
-200/ +600ppm/°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Length :
0.6 mm
Height :
0.23 mm
Voltage Rating :
25 V
Supplier Device Package :
Resistance :
2.49 Ohms
Datasheets
WR02W2R49FAL
Walsin Technology WR02W2R49FAL
WR02X(W) Series, Thick Film, 2.49 Ohms, 0.05W, 1/20W, ±1%, -55°C ~ 125°C