WR02W1R69FAL
Mfr.Part #
WR02W1R69FAL
Description
RES 1.69 OHM 1% 1/20W 0201
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Tolerance :
±1%
Length :
0.6 mm
Height :
0.23 mm
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Width :
0.3 mm
Ratings :
Power Rating :
50 mW (1/20 W)
Temperature Coefficient :
-200/ +600ppm/°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage Rating :
25 V
Resistance :
1.69 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
WR02W1R69FAL
Walsin Technology WR02W1R69FAL
WR02X(W) Series, Thick Film, 1.69 Ohms, 0.05W, 1/20W, ±1%, -55°C ~ 125°C