WQCW1005Z0J8N2TB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WQCW1005Z0J8N2TB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 8.2NH 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Termination Style :
SMD/SMT
Type :
Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Ratings :
AEC-Q200
Series :
CW
Features :
Self Resonant Frequency :
4.4 GHz
Product :
RF Inductors
Shielding :
Unshielded
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
MouseReel
RoHS :
Details
Length :
1.19 mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps) :
680 mA
Mounting Style :
PCB Mount
Product Type :
Fixed Inductors
Inductance :
8.2 nH
Supplier Device Package :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Current - Saturation (Isat) :
Inductance Frequency - Test :
900 MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Width :
0.64 mm
Q @ Freq :
64 @ 900MHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Category :
RF Inductors - SMD
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Material - Core :
Ceramic
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Core Type :
Wirewound
Product Status :
Active
Application :
RF
Walsin
Brand :
Walsin
Size / Dimension :
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Core Material :
Ceramic
Height :
0.66 mm
Frequency - Self Resonant :
4.4GHz
Datasheets
WQCW1005Z0J8N2TB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD