WNC25RFE
Mfr.Part #
WNC25RFE
Description
RES 25 OHM 1% 2W AXIAL
Factory Lead Time :
20 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Lead Diameter :
0.8 mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.180Diax0.449L 4.57mmx11.40mm
Construction :
Epoxy Molded
Resistance :
25Ohm
Non-Inductive
Series :
WN
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Axial
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
WNC25RFE
Through Hole FIXED RESISTOR, 25Ohm, Wirewound,