WMM30CN180
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WMM30CN180
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC-DC, MEDICAL WALLPLUG ADAPTER,
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Approval Agency :
CE
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
30 W
No Load Power Consumption :
75mW
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Product Type :
Wall Mount AC Adapters
Voltage - Output :
18V
Current - Output (Max) :
1.67A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Product Category :
Wall Mount AC Adapters
Applications :
Household Appliances, Medical
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.81" L x 2.28" W x 1.70" H (96.7mm x 58.0mm x 43.3mm)
Brand :
TDK-Lambda
Product Status :
Active
Package :
Box
RoHS :
Details
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Cord Length :
70.9" (1.80m)
Standard Number :
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Form :
Wall Mount (Class II)
TDK-Lambda
Weight :
Series :
WMM30 (30W)
Region Utilized :
International
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm