WMM30CN150
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WMM30CN150
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC-DC, MEDICAL WALLPLUG ADAPTER,
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Standard Number :
Applications :
Household Appliances, Medical
No Load Power Consumption :
75mW
Cord Length :
70.9" (1.80m)
Voltage - Output :
15V
Product Type :
Wall Mount AC Adapters
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Region Utilized :
International
Brand :
TDK-Lambda
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Size / Dimension :
3.81" L x 2.28" W x 1.70" H (96.7mm x 58.0mm x 43.3mm)
Current - Output (Max) :
2A
Weight :
Series :
WMM30 (30W)
Polarization :
Positive Center
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
TDK-Lambda
Product Status :
Active
Product Category :
Wall Mount AC Adapters
Power (Watts) :
30 W