WLSS124PZ0M331LB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLSS124PZ0M331LB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER 330UH 20% SMD
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
4.8 mm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Application :
Power
Tolerance :
±20%
Series :
SS
Product :
Power Inductors
Packaging :
MouseReel
Product Type :
Fixed Inductors
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Test Frequency :
100 kHz
RoHS :
Details
Length :
12 mm
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Width :
12 mm
Package / Case :
Nonstandard
Type :
DC Resistance (DCR) :
990mOhm Max
Inductance :
330 µH
Frequency - Self Resonant :
Material - Core :
Termination Style :
SMD/SMT
Features :
Q @ Freq :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Walsin
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Style :
PCB Mount
Product Status :
Active
Current - Saturation (Isat) :
Product Category :
Power Inductors - SMD
Supplier Device Package :
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Brand :
Walsin
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps) :
500 mA
Datasheets
WLSS124PZ0M331LB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD