WLSN104DZ0M181LB
Mfr.Part #
WLSN104DZ0M181LB
Description
INDUCTOR POWER 180UH 20% SMD
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Height :
4 mm
Current Rating (Amps) :
560 mA
Size / Dimension :
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Length :
9 mm
DC Resistance (DCR) :
621mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
Walsin
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
10 mm
Inductance :
180 µH
Material - Core :
Series :
SN
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Test Frequency :
10 kHz
Ratings :
Datasheets
WLSN104DZ0M181LB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD