WLSN104DZ0K560LB
Mfr.Part #
WLSN104DZ0K560LB
Description
INDUCTOR POWER 56UH 10% SMD
Test Frequency :
100 kHz
Height :
4 mm
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
DC Resistance (DCR) :
199mOhm Max
Ratings :
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Q @ Freq :
Width :
10 mm
Size / Dimension :
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Length :
9 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
56 µH
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
1.01 A
Packaging :
Reel
Series :
SN
Datasheets
WLSN104DZ0K560LB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD