WLSN104DZ0K181LB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLSN104DZ0K181LB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER 180UH 10% SMD
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
Product Type :
Fixed Inductors
Mounting Style :
PCB Mount
Features :
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
DC Resistance (DCR) :
621mOhm Max
Tolerance :
±10%
Current Rating (Amps) :
560 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Product :
Power Inductors
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Product Status :
Active
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Inductance :
180 µH
Shielding :
Unshielded
Type :
Wirewound
Material - Core :
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Height :
4 mm
Package / Case :
Nonstandard
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
RoHS :
Details
Product Category :
Power Inductors - SMD
Walsin
Ratings :
Size / Dimension :
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
Width :
10 mm
Application :
Power
Supplier Device Package :
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Walsin
Packaging :
Reel
Q @ Freq :
Length :
9 mm
Test Frequency :
10 kHz
Datasheets
WLSN104DZ0K181LB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD