WLSN084FZ0M152LB
Mfr.Part #
WLSN084FZ0M152LB
Description
INDUCTOR POWER 1500UH 20% SMD
Height :
5.21 mm
Tolerance :
±20%
Walsin
Inductance :
1.5 mH
Length :
12.95 mm
Supplier Device Package :
Ratings :
Saturation Current :
250 mA
Type :
Wirewound
Height - Seated (Max) :
0.205" (5.21mm)
DC Resistance (DCR) :
5Ohm Max
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Brand :
Walsin
Width :
9.4 mm
Package / Case :
Nonstandard
RoHS :
Details
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Test Frequency :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
250mA
Size / Dimension :
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Current Rating (Amps) :
250 mA
Packaging :
MouseReel
Datasheets
WLSN084FZ0M152LB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD