WLSN084FZ0M102LB
Mfr.Part #
WLSN084FZ0M102LB
Description
INDUCTOR POWER 1000UH 20% SMD
Fixed Inductors
Number of Terminals :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Tolerance :
±20%
Inductance-Nom (L) :
1000 µH
Walsin Technology Corporation
Ratings :
Reach Compliance Code :
Compliant
Test Frequency :
100 kHz
Width :
9.4 mm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Package Height :
5.21 mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Height - Seated (Max) :
0.205" (5.21mm)
Shielded :
No
Material - Core :
Inductance :
1 mH
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Q @ Freq :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Construction :
RECTANGULAR
Saturation Current :
300 mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Surface Mount :
yes
Number of Functions :
1
Package Length :
12.95 mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Size / Dimension :
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Series :
SN
Package Width :
9.4 mm
DC Resistance (DCR) :
3Ohm Max
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Length :
12.95 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Rated Current-Max :
0.3 A
Application :
Power
Case/Size Code :
Height :
5.21 mm
Current - Saturation (Isat) :
300mA
Current Rating (Amps) :
300 mA
Power Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Type :
Wirewound
Supplier Device Package :
DC Resistance :
3 Ω
Datasheets
WLSN084FZ0M102LB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD