WLSN043DZ0M2R7LB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLSN043DZ0M2R7LB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER 2.7UH 20% SMD
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
78.7mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
4.3 mm
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Features :
Product Type :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Tolerance :
±20%
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Inductance :
2.7 µH
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Brand :
Walsin
Width :
4 mm
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
RoHS :
Details
Package / Case :
Nonstandard
Termination Style :
SMD/SMT
Current Rating (Amps) :
1.58 A
Application :
Power
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Ratings :
Test Frequency :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Walsin
Mounting Style :
PCB Mount
Product :
Power Inductors
Packaging :
MouseReel
Product Category :
Power Inductors - SMD
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
Height :
3.3 mm
Material - Core :
Frequency - Self Resonant :
Series :
SN
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Datasheets
WLSN043DZ0M2R7LB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD