WLSN043DZ0M1R2LB
Mfr.Part #
WLSN043DZ0M1R2LB
Description
INDUCTOR POWER 1.2UH 20% SMD
Fixed Inductors
RoHS :
Details
Material - Core :
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Tolerance :
±20%
Packaging :
MouseReel
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Unshielded
Brand :
Walsin
Width :
4 mm
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
2.25 A
Height :
3.3 mm
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Test Frequency :
100 kHz
Product Type :
Fixed Inductors
Walsin
Inductance :
1.2 µH
Length :
4.3 mm
Datasheets
WLSN043DZ0M1R2LB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD