WLSN032DZ0M6R8PB
Mfr.Part #
WLSN032DZ0M6R8PB
Description
INDUCTOR POWER 6.8UH 20% SMD
Current Rating (Amps) :
850 mA
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Case/Size Code :
Ratings :
Rated Current-Max :
0.85 A
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
380mOhm Max
Inductance-Nom (L) :
6.8 µH
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Material - Core :
Package Width :
3 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Walsin Technology Corporation
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Functions :
1
Package :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance :
0.38 Ω
Number of Terminals :
2
Frequency - Self Resonant :
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Nonstandard
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Package Length :
3.3 mm
Test Frequency :
0.1 MHz
Shielded :
No
Operating Temperature :
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
6.8 µH
Supplier Device Package :
Package Height :
2.1 mm
Type :
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm)
Datasheets
WLSN032DZ0M6R8PB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD