WLQC1515H0J82NLB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLQC1515H0J82NLB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
COIL AIR CORE 82NH 5% SMD
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
9.4mOhm Max
Series :
QC
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
1.79GHz
RoHS :
Details
Mounting Style :
PCB Mount
Inductance :
82 nH
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package / Case :
Nonstandard
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Termination Style :
SMD/SMT
Inductance Frequency - Test :
400 MHz
Supplier Device Package :
Height :
3.73 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Walsin
Ratings :
Product Category :
RF Inductors - SMD
Size / Dimension :
0.230" L x 0.140" W (5.84mm x 3.56mm)
Test Frequency :
400 MHz
Product :
RF Inductors
Width :
3.56 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Material - Core :
Air
Type :
Wirewound
Shielding :
Unshielded
Brand :
Walsin
Current Rating (Amps) :
5.6 A
Tolerance :
±5%
Application :
RF
Length :
3.56 mm
Self Resonant Frequency :
1.79 GHz
Current - Saturation (Isat) :
Features :
Packaging :
MouseReel
Q @ Freq :
230 @ 400MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
Fixed Inductors
Height - Seated (Max) :
0.154" (3.91mm)
Datasheets
WLQC1515H0J82NLB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD