WLQC1111H0J33NLB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLQC1111H0J33NLB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
COIL AIR CORE 33NH 5% SMD
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Test Frequency :
400 MHz
Length :
2.92 mm
Width :
2.67 mm
Series :
QC
Shielding :
Unshielded
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Q @ Freq :
200 @ 400MHz
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.67mm)
Inductance Frequency - Test :
400 MHz
Current - Saturation (Isat) :
Application :
RF
Current Rating (Amps) :
4.8 A
Height :
2.79 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Self Resonant Frequency :
2.3 GHz
Type :
Wirewound
Frequency - Self Resonant :
2.3GHz
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Type :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.115" (2.92mm)
Material - Core :
Air
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) :
9.5mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Product Category :
RF Inductors - SMD
Tolerance :
±5%
Product :
RF Inductors
Brand :
Walsin
Supplier Device Package :
Inductance :
33 nH
Package / Case :
Nonstandard
Walsin
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
MouseReel
Features :
Datasheets
WLQC1111H0J33NLB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD