WLPN606045M820LE
Mfr.Part #
WLPN606045M820LE
Description
INDUCTOR POWER 82UH SMD
Size / Dimension :
0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Current Rating (Amps) :
900 mA
Current - Saturation (Isat) :
900mA
Inductance :
82 µH
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
533mOhm
Datasheets
WLPN606045M820LE
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD