WLPN606045M101LE
Mfr.Part #
WLPN606045M101LE
Description
INDUCTOR POWER 100UH SMD
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Current Rating (Amps) :
800 mA
DC Resistance (DCR) :
650mOhm
Tolerance :
±20%
Inductance :
100 µH
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Material - Core :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat) :
800mA
Datasheets
WLPN606045M101LE
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD