WLPN606010M100PE
Mfr.Part #
WLPN606010M100PE
Description
INDUCTOR POWER 10UH SMD
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Series :
PN
Current Rating (Amps) :
1.1 A
DC Resistance (DCR) :
270mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
1A
Width :
6 mm
Inductance :
10 µH
Length :
6 mm
Datasheets
WLPN606010M100PE
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD