WLPN404018M470LE
Mfr.Part #
WLPN404018M470LE
Description
INDUCTOR POWER 47UH SMD
DC Resistance (DCR) :
650mOhm Max
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Material - Core :
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Inductance :
47 µH
Tolerance :
±20%
Series :
PN
Current - Saturation (Isat) :
600mA
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Current Rating (Amps) :
440 mA
Datasheets
WLPN404018M470LE
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD