WLPMA0A040MR68LC
Mfr.Part #
WLPMA0A040MR68LC
Description
POWER CHOKE MOLDED 0.68UH 30A
DC Resistance (DCR) :
2.7mOhm Max
Supplier Device Package :
Type :
Molded
Test Frequency :
100 kHz
Walsin
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Current Rating (Amps) :
22 A
Core Type :
Molded
Size / Dimension :
0.439" L x 0.394" W (11.15mm x 10.00mm)
Shielded
Application :
High Current
Saturation Current :
30 A
Q @ Freq :
Length :
11.15 mm
Power Inductors
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Width :
10 mm
RoHS :
Details
SMD/SMT
Height :
2 mm
Current - Saturation (Isat) :
30A
Inductance :
680 nH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
WLPM
Material - Core :
Packaging :
MouseReel
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Tolerance :
±20%
Datasheets
WLPMA0A040MR68LC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD