WLPM545230MR68LC
Mfr.Part #
WLPM545230MR68LC
Description
POWER CHOKE MOLDED 0.68UH 14.0A
Inductance :
680 nH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Type :
Molded
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
3 mm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Length :
5.4 mm
Current - Saturation (Isat) :
14A
Test Frequency :
100 kHz
Series :
PM
Width :
5.2 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Frequency - Self Resonant :
Saturation Current :
14 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Packaging :
MouseReel
Features :
RoHS :
Details
Core Type :
Molded
Current Rating (Amps) :
8.5 A
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Ratings :
Application :
High Current
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
12mOhm Max
Product Category :
Power Inductors - SMD
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Datasheets
WLPM545230MR68LC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD