WLPM545230M6R8LC
Mfr.Part #
WLPM545230M6R8LC
Description
POWER CHOKE MOLDED 6.8UH 4.0A
Fixed Inductors
Saturation Current :
4 A
Current Rating (Amps) :
3 A
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Series :
PM
Nonstandard
Test Frequency :
100 kHz
Inductance :
6.8 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
SMD/SMT
Height :
3 mm
Packaging :
MouseReel
Length :
5.4 mm
Walsin
Core Type :
Molded
Width :
5.2 mm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
4A
Size / Dimension :
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Frequency - Self Resonant :
Application :
High Current
RoHS :
Details
Type :
Molded
Datasheets
WLPM545230M6R8LC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD