WLCW3225Z0J47NPB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLCW3225Z0J47NPB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 47NH 1210
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Width :
2.8 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
3.42 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Inductance :
47 nH
Product Status :
Active
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
60 @ 300MHz
Core Material :
Ceramic
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Height - Seated (Max) :
0.091" (2.30mm)
Type :
Drum Core, Wirewound
Application :
High Reliability
Product Type :
Fixed Inductors
Features :
Material - Core :
Ceramic
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product :
RF Inductors
Height :
2.3 mm
Test Frequency :
300 MHz
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
Packaging :
MouseReel
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Series :
CW
Self Resonant Frequency :
1.6 GHz
Core Type :
Wirewound
Mounting Style :
PCB Mount
Walsin
Size / Dimension :
0.135" L x 0.110" W (3.42mm x 2.80mm)
Brand :
Walsin
Current Rating (Amps) :
1.7 A
Supplier Device Package :
RoHS :
Details
Frequency - Self Resonant :
1.6THz
Product Category :
RF Inductors - SMD
Datasheets
WLCW3225Z0J47NPB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD