WLCW2520Z0J2R0PB
Mfr.Part #
WLCW2520Z0J2R0PB
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 2000NH 1008
Length :
2.92 mm
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Self Resonant Frequency :
160 MHz
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Frequency - Self Resonant :
160MHz
Width :
2.79 mm
Size / Dimension :
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Walsin
Tolerance :
±5%
Current Rating (Amps) :
280 mA
Supplier Device Package :
Test Frequency :
50 MHz
Inductance :
2 µH
Height :
2.1 mm
Ratings :
Q @ Freq :
25 @ 50MHz
Datasheets
WLCW2520Z0J2R0PB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD