WLCW2012Z0J8N7PB
Mfr.Part #
WLCW2012Z0J8N7PB
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 8.7NH 0805
Frequency - Self Resonant :
4.7GHz
Inductance Frequency - Test :
1 GHz
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Tolerance :
±5%
Inductance :
8.7 nH
Length :
2.29 mm
Self Resonant Frequency :
4.7 GHz
Current Rating (Amps) :
400 mA
Q @ Freq :
50 @ 1GHz
Height :
1.52 mm
PCB Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Test Frequency :
1 GHz
Width :
1.73 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Series :
CW
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Datasheets
WLCW2012Z0J8N7PB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD