WLCW2012Z0J6N2PB
Mfr.Part #
WLCW2012Z0J6N2PB
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 6.2NH 0805
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Size / Dimension :
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Inductance :
6.2 nH
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
1 GHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Self Resonant Frequency :
5.5 GHz
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Walsin
Series :
CW
Width :
1.73 mm
Tolerance :
±5%
Length :
2.29 mm
Test Frequency :
1 GHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
50 @ 1GHz
Height :
1.52 mm
Datasheets
WLCW2012Z0J6N2PB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD