WLCW2012Z0J68NPB
Mfr.Part #
WLCW2012Z0J68NPB
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 68NH 0805
Fixed Inductors
Series :
CW
Length :
2.29 mm
Height :
1.52 mm
Width :
1.73 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
500 mA
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Frequency - Self Resonant :
1.45GHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Test Frequency :
500 MHz
DC Resistance (DCR) :
380mOhm Max
Tolerance :
±5%
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Inductance :
68 nH
Size / Dimension :
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Self Resonant Frequency :
1.45 GHz
Datasheets
WLCW2012Z0J68NPB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD