WLCW1608HQJ36NPB
Mfr.Part #
WLCW1608HQJ36NPB
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 36NH 0603
Walsin
Test Frequency :
250 MHz
Width :
1.02 mm
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
44 @ 250MHz
Length :
1.7 mm
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Self Resonant Frequency :
2.5 GHz
Size / Dimension :
0.067" L x 0.040" W (1.70mm x 1.02mm)
Current Rating (Amps) :
720 mA
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
36 nH
Height :
0.9 mm
DC Resistance (DCR) :
225mOhm Max
Datasheets
WLCW1608HQJ36NPB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD