WLCW1005Z0G9N5TB
Mfr.Part #
WLCW1005Z0G9N5TB
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 9.5NH 0402
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductance-Nom (L) :
0.0095 µH
Application :
High Reliability
Number of Functions :
1
- 40 C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Supplier Device Package :
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Self Resonant Frequency :
4 GHz
Core Material :
Ceramic
Case/Size Code :
Reach Compliance Code :
Compliant
Surface Mount :
yes
Package Length :
1.19 mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Size / Dimension :
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Current - Saturation (Isat) :
Q @ Freq :
18 @ 250MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Series :
CW
DC Resistance :
0.2 Ω
Core Type :
Wirewound
Package Height :
0.64 mm
Width :
0.64 mm
Product Category :
RF Inductors - SMD
Construction :
RECTANGULAR
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Active
Package Width :
0.66 mm
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Length :
1.19 mm
Inductance :
9.5 nH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±2%
Number of Terminals :
2
Tape and Reel (TR)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
18
Packing Method :
TR, EMBOSSED PAPER, 7 INCH
Current Rating (Amps) :
480 mA
Rated Current-Max :
0.48 A
Height :
0.66 mm
Datasheets
WLCW1005Z0G9N5TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD