WLCW1005Z0G5N8TB
Mfr.Part #
WLCW1005Z0G5N8TB
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 5.8NH 0402
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height :
0.66 mm
Inductance :
5.8 nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
760 mA
Length :
1.19 mm
Self Resonant Frequency :
4.8 GHz
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
DC Resistance (DCR) :
83mOhm Max
Tolerance :
±2%
Width :
0.64 mm
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Datasheets
WLCW1005Z0G5N8TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD