WLCW1005CFG9N8TB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLCW1005CFG9N8TB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 9.8NH 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Application :
High Reliability
Supplier Device Package :
Product Category :
RF Inductors - SMD
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Series :
CW
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Tolerance :
±2%
Product Type :
Fixed Inductors
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Walsin
Mounting Style :
PCB Mount
Brand :
Walsin
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Features :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Type :
Drum Core, Wirewound
Current - Saturation (Isat) :
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Material - Core :
Ceramic
Core Type :
Wirewound
RoHS :
Details
Current Rating (Amps) :
540 mA
Width :
0.5 mm
Height :
0.6 mm
Packaging :
MouseReel
Product Status :
Active
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Self Resonant Frequency :
5.5 GHz
Length :
1 mm
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding :
Unshielded
Core Material :
Ceramic
Test Frequency :
100 MHz
Product :
RF Inductors
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Inductance :
9.8 nH
Datasheets
WLCW1005CFG9N8TB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD