WLCM1608Z2J22NTB
Mfr.Part #
WLCM1608Z2J22NTB
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
INDUCTOR FIXED 22NH 0603
Inductance :
22 nH
Series :
WLCM
Current Rating (Amps) :
600 mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency - Self Resonant :
1.6GHz
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Datasheets
WLCM1608Z2J22NTB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD