WLCM1005Z0S6N2TB
Mfr.Part #
WLCM1005Z0S6N2TB
Description
INDUCTOR FIXED 6.2NH 0402
Package Width :
0.5 mm
Package Height :
0.5 mm
Tolerance :
±0.3nH
Test Frequency :
100 MHz
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Length :
1 mm
Package Length :
1 mm
Height :
0.5 mm
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY, Q MEASURED AT 100 MHZ
Frequency - Self Resonant :
4.5GHz
Series :
WLCM
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Inductance-Nom (L) :
0.0062 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Type :
RF Inductors - Leaded
Rated Current-Max :
0.3 A
Walsin Technology Corporation
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance :
0.25 Ω
Inductance :
6.2 nH
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Width :
0.5 mm
Datasheets
WLCM1005Z0S6N2TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD