WLCM1005Z0S3N0TB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLCM1005Z0S3N0TB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR FIXED 3.0NH 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
0.5 mm
Series :
CM
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product :
RF Inductors
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Tolerance :
±0.3nH
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Material - Core :
Ceramic
Core Material :
Ceramic
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Brand :
Walsin
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Mounting Style :
PCB Mount
Packaging :
MouseReel
Current Rating (Amps) :
800 mA
Features :
Walsin
Self Resonant Frequency :
6 GHz
Shielding :
Unshielded
Type :
Multilayer
Current - Saturation (Isat) :
Height :
0.5 mm
Length :
1 mm
Supplier Device Package :
Product Category :
RF Inductors - SMD
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency - Self Resonant :
6GHz
RoHS :
Details
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Test Frequency :
100 MHz
Product Type :
Fixed Inductors
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Application :
High Frequency
Inductance :
3 nH
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Datasheets
WLCM1005Z0S3N0TB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD