WLCM1005Z0JR12TB
Mfr.Part #
WLCM1005Z0JR12TB
Description
INDUCTOR FIXED 120NH 0402
DC Resistance (DCR) :
1.6Ohm Max
DC Resistance :
1.6 Ω
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Self Resonant Frequency :
600 MHz
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Walsin
Frequency - Self Resonant :
600MHz
Series :
CM
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Height :
0.5 mm
Inductance-Nom (L) :
0.12 µH
Current Rating (Amps) :
150 mA
Package Height :
0.5 mm
Package Length :
1 mm
Special Feature :
Q IS MEASURED AT :100 MHZ
Rated Current-Max :
0.15 A
Length :
1 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±5%
Inductance :
120 nH
Package Width :
0.5 mm
Width :
0.5 mm
Test Frequency :
100 MHz
Datasheets
WLCM1005Z0JR12TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD