WLCM1005Z0J39NTB
Mfr.Part #
WLCM1005Z0J39NTB
Description
INDUCTOR FIXED 39NH 0402
Current Rating (Amps) :
200 mA
Test Frequency :
100 MHz
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Package Height :
0.5 mm
Length :
1 mm
Inductance :
39 nH
Special Feature :
Q IS MEASURED AT :100 MHZ
Width :
0.5 mm
DC Resistance :
1 Ω
Package Length :
1 mm
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Features :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series :
CM
Package Width :
0.5 mm
Tolerance :
±5%
Inductance-Nom (L) :
0.039 µH
Rated Current-Max :
0.2 A
TR, Paper, 7 Inch
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
Frequency - Self Resonant :
1.2GHz
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height :
0.5 mm
Case/Size Code :
Self Resonant Frequency :
1.2 GHz
Datasheets
WLCM1005Z0J39NTB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD